Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Remiza w Byczynie wyremontowana

13 listopada 2015, 12:17

Zakończyły się prace w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie. To pierwszy z trzech budynków OSP wyremontowanych w tym roku przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

W 2015 roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych zmodernizuje trzy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworznie: OSP Długoszyn, OSP Osiedle Stałe i OSP Byczyna. Na początku roku odbyły się spotkania, w czasie których pracownicy MZNK poznali potrzeby i oczekiwania strażaków dotyczące planowanych remontów. Po przetargach wybrani wykonawcy przystąpili do pracy.

W remizie OSP Byczyna został wykonany remont pomieszczeń na pierwszym piętrze (wymiana instalacji, malowanie ścian i sufitów, napraw posadzki), jednej z klatek schodowych, wymiana okien i drzwi oraz ocieplenie frontowej ściany.

W OSP Długoszyn budowany jest garaż dla samochodu pożarniczego razem z placem manewrowym. MZNK wykonuje również adaptacje pomieszczeń dla remizy OSP Osiedle Stałe w budynku przy ul. Inwalidów Wojennych.

***

Remonty w budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych to efekt decyzji prezydenta Pawła Silberta o przystąpieniu do wieloletniego planu modernizacji Ochotniczych Straży Pożarnych na lata 2015-2020. Dzięki temu w ciągu najbliższych pięciu lat strażacy otrzymają w sumie ok. 5 mln zł m.in. na wymianę najstarszych wozów strażackich oraz modernizację swoich obiektów. Temat remontów i inwestycji koordynował dotychczasowy zastępca prezydenta Dariusz Starzycki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek