Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Akcja Znicz 2015 - darmowe autobusy!

26 października 2015, 11:41

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. By poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz usprawnić dojazd do cmentarzy, jak co roku w naszym mieście zostaną wprowadzone niewielkie zmiany w organizacji ruchu oraz uruchomione będą dodatkowe linie autobusowe, którymi 1 listopada będzie można jeździć bezpłatnie!

Komunikacja miejska

Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do cmentarzy, w dniach 31 października i 1 listopada, PKM wprowadzi kilka zmian w rozkładach jazdy. Najważniejszą jest uruchomienie trzech dodatkowych linii autobusowych. Linia 380 będzie kursowała pomiędzy Osiedlem Stałym a Jeziorkami i pomoże w dodarciu na trzy cmentarze: pechnicki, ciężkowicki (przy szpitalu) i wilkoszyński. Podobna trasę, przebiegającą jednak przez Podłęże i wydłużoną do Łubowca będzie miała linia 382. Z kolei autobusy kursujące na linii 381 będą jeździły od Łubowca do Szczakowej i pomogą w dotarciu do nekropolii na Dąbrowie Narodowej i na Dobrej. W skrócie trasy obu linii, które będą uruchomione 31 października i 1 listopada wyglądają następująco:

 • 380
  OSIEDLE STAŁE – (…) – LEOPOLD – PECHNIK – (…) – CENTRUM – (…) – SZPITAL – (…) – WILKOSZYN CMENTARZ – JEZIORKI DOŻYNKOWA.
 • 381
  ŁUBOWIEC CMENTARZ PĘTLA – ŁUBOWIEC OSIEDLE – (…) - OSIEDLE STAŁE CMENTARZ PĘTLA – (…) – OSIEDLE STAŁE – SZCZAKOWSKA – (…) – NIEDZIELISKA – (…) – DŁUGOSZYN – (…) – GÓRA PIASKU – (…) – SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ – SZCZAKOWA DWORZEC PKP.

   
 • 382
  ŁUBOWIEC / ŁUBOWIEC PĘTLA – (…) - OSIEDLE STAŁE - (…) – PODŁĘŻE OSIEDLE  - (…) - CENTRUM - (…) - SZPITAL - (…) - WILKOSZYN CMENTARZ – JEZIORKI DOŻYNKOWA.

Ponadto 1 listopada zmieni się także rozkład jazdy kilku innych linii.

 • Linia 307
  W godzinach 8.00-17.00, na jej trasie dodatkowo pojawi się przystanek SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ
   
 • Linia 312
  Uruchomienie dodatkowych kursów w obu kierunkach na trasie: KRAKOWSKA / KRAKOWSKA PĘTLA - (…) – JELEŃ PIEKARNIA - (…) –  JELEŃ ŁĘG PĘTLA
   
 • Linia 314
  Specjalny rozkład jazdy zakładający m. in. uruchomienie dodatkowych kursów do przystanku: SZCZAKOWA DWORZEC PKP
   
 • Linia 374
  Uruchomienie dodatkowych kursów w obu kierunkach na trasie: JELEŃ ŁĘG PĘTLA - GIGANT OSIEDLE
Warto pamiętać, że 1 listopada wszystkie linie PKM Jaworzno są całkowicie bezpłatne. Dlatego zachęcamy mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską. Mniejsza liczba pojazdów indywidualnych na drogach zdecydowanie usprawni dojazd do cmentarzy.
 
Organizacja ruchu

W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarza pechnickiego, 31 października i 1 listopada zostanie wprowadzana zmiana organizacji ruchu na ulicy Paderewskiego. Na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, natomiast na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Królowej Jadwigi - dwukierunkowy. Przy pozostałych jaworznickich cmentarzach będzie obowiązywać istniejąca obecnie organizacja ruchu.

Bezpieczeństwo

Podczas "Akcji Znicz", nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby będą czuwali w naszym mieście funkcjonariusze Policji i Staży Miejskiej. Oprócz samego "doglądania" rejonu cmentarzy i newralgicznych skrzyżowań, policjanci będą także prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Główny nacisk położony będzie na badanie trzeźwości kierujących. Na ulicach pojawią się także patrole kontrolujące prędkość pojazdów.

Niestety każdego roku podczas świąt dochodzi do wielu tragicznych wypadków, dlatego apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i w rejonie cmentarzy oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów, znaków drogowych i poleceń funkcjonariuszy.

Obrazek