Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nagrody za "Trzeźwy Umysł"

22 października 2015, 10:08

Do kampanii pn. "Zachowaj Trzeźwy Umysł" w tym roku po raz kolejny chętnie przyłączyły się szkoły z terenu Jaworzna. W efekcie podejmowanych w ramach akcji działań, 20 uczniów z naszego miasta otrzymało nagrody przekazane przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania. Nagrody zostały wręczone w czwartek - 22 października, przez Zastępcę Prezydenta Miasta - Dariusza Starzyckiego.

W tym roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w 3 różnych konkursach indywidualnych. Pierwszym z nich był konkurs plastyczno - literacki pn: "Warto pomagać" dla uczniów szkół podstawowych, których zadaniem było narysowanie lub opisanie sytuacji ilustrującej hasło tytułowe. Kolejne konkursy skierowane dla uczniów szkół gimnazjalnych to internetowa ankieta dotycząca gry w siatkówkę pn: "Zagrywa w punkt" oraz konkurs "Razem lepiej". Ostatni z nich to konkurs plastyczno-literacki, w którym zadaniem uczniów było zaprezentowanie dlaczego w niektórych sytuacjach praca zespołowa przynosi lepsze efekty.

Do biura kampanii napłynęły w tym roku tysiące prac, dlatego tym bardziej należy wyróżnić jaworznicką młodzież, której udało się znaleźć w gronie laureatów. A byli to:

 • Maciej Krasicki - Gimnazjum nr 2
 • Beata Ryś - Gimnazjum nr 2
 • Kacper Kasprzyk - Szkoła Podstawowa nr 15
 • Emilia Ly - Gimnazjum nr 4
 • Maciej Żak - Szkoła Podstawowa nr 5
 • Emilia Kozłowska - Szkoła Podstawowa nr 3
 • Maja Rokita - Szkoła Podstawowa nr 6
 • Ania Sroka - Szkoła Podstawowa nr 22
 • Dominika Ociepka - Szkoła Podstawowa nr 18
 • Zuzanna Grabania - Szkoła Podstawowa nr 16
 • Paweł Śmieszek - Szkoła Podstawowa nr 16
 • Łucja Gędłek - Szkoła Podstawowa nr 6
 • Paulina Jarosińska - Szkoła Podstawowa nr 19
 • Jan Jankowski - Szkoła Podstawowa nr 15
 • Anna Janikowska - Szkoła Podstawowa nr 8
 • Weronika Kokoszka - Gimnazjum nr 7
 • Agata Czeluśniak - Gimnazjum nr 5
 • Ewa Wyrobiec - Gimnazjum nr 11
 • Julia Żurawek - Szkoła Podstawowa nr 20
 • Klaudia Sołtysik - Gimnazjum nr 10

***

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.  Kampania "ZTU" to projekt długofalowy, którego istotą jest współpraca z samorządami lokalnymi w całym kraju. Każdego roku do zaangażowanych w akcję miast i gmin trafiają pakiety edukacyjne w postaci różnorodnych i kolorowych wydawnictw adresowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli. W ciągu ostatnich 5 lat w kampanii uczestniczyło 5% gmin w Polsce, a wśród nich małe społeczności i duże ośrodki miejskie (Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin). Miasto Jaworzno jak corocznie aktywnie uczestniczyło w kampanii dzięki czemu koordynator kampanii z terenu naszego miasta – Wiesława Szadkowska, została powołana jako członek kapituły „Trzeźwego Umysłu” co jest dużym wyróżnieniem wśród najbardziej zaangażowanych miast.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek