Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży

22 października 2015, 08:01

W przyszłym roku do Krakowa i miast ościennych przyjedzie młodzież z całego świata, by wziąć udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Jaworznianie oraz miejskie instytucje już teraz włączają się do przygotowań związanych z przyjęciem gości i zapewnieniem bazy noclegowej. W tym czasie Jaworzno spodziewa się blisko tysiąca pielgrzymów.

O wsparcie i pomoc w organizacji przyszłorocznych Dni Młodzieży prosił biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorz Kaszak. W miniony czwartek, 15 października odbyło się kolejne spotkanie tematyczne z przedstawicielami gmin w tej sprawie.

- Organizacja takiego przedsięwzięcia to nie lada wyzwanie. Dlatego też Jaworzno, miejskie instytucje i stowarzyszenia oraz sami mieszkańcy angażują się w to przedsięwzięcie już teraz - tłumaczy Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

W najbliższych tygodniach do wszystkich kościołów w diecezji trafią materiały promujące Światowe Dni Młodzieży wśród mieszkańców.

Dni Młodzieży potrwają od 26 do 30 lipca 2016 r. Papież Franciszek spotka się z młodymi z całego świata na krakowskich Błoniach. W Jaworznie pielgrzymi przebywać będą od 20 do 25 lipca.

Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Polsce tylko raz, w 1991 r. w Częstochowie. W spotkaniu tym wzięło udział wówczas 1,5 mln osób.