Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

70 lat szkoły na "Górce"

5 października 2015, 10:01

W tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie obchodzi jubileusz 70-lecia. Uroczystości odbędą się 16 października 2015 roku.

- W imieniu Społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie mam ogromny zaszczyt zaprosić wszystkich Pracowników, Uczniów, Rodziców, Absolwentów oraz naszych Przyjaciół  na uroczystość 70-lecia Szkoły - mówi Halina Jarczyk, dyrektor placówki. - Jubileusz to nie tylko ukoronowanie 70 lat pracy ZSP nr 3 - "Górki", ale również wielkie święto ZSP nr 1 - jaworznickiej "Budowlanki" - szkoły, która od 1 września 2013 roku funkcjonuje w ramach jej struktur. Przez mury placówek przewinęło się łącznie ponad 2,5 tys. uczniów.

Zgodnie z programem, o godzinie 9:00  w Kolegiacie pod wezwaniem Świętego Wojciecha  i Świętej Katarzyny w Jaworznie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji uczniów, rodziców  i pracowników szkoły. O godzinie 10:30 w budynku szkoły odbędą się uroczystości, nad którymi patronat objął Komitet Honorowy  w składzie:

  • Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski - Proboszcz Parafii Św. Wojciecha i Katarzyny,
  • Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna,
  • Wiesław Więckowski - Przewodniczący Rady Miejskiej,
  • Mieczysław Salachna - długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II,
  • Adam Gębołyś - długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kazimierza Wielkiego,
  • Bogdan Biś - absolwent szkoły, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Jubileusz 70-lecia szkoły obchodzony jest w Roku Jana Pawła II - Patrona szkoły, Świętego, Wielkiego Polaka, Honorowego Obywatela Miasta Jaworzna, patrioty i przyjaciela młodzieży.

- 16 października będzie więc dla nas szczególny i symboliczny - spotkamy się przede wszystkim po to, aby dzielić się radością, wspominać minione dni i wreszcie, zapisać kolejną kartę naszej historii - dodaje dyr. Halina Jarczyk.