Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dni ubezpieczonego w ZUS-ie

28 września 2015, 12:49

Październik to tradycyjnie czas, w którym corocznie organizowane są w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych "Dni Ubezpieczonego". Tematem przewodnim tegorocznych Dni jest "Informacja o stanie konta ubezpieczonego w ZUS", czyli miejsca, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego wypłacana będzie emerytura.  

- W ramach "Dni Ubezpieczonego", które odbędą się od 7 do 9 października 2015 r. w godz. od 9.00 do 17.00 na sali obsługi klientów inspektoratu ZUS w Jaworznie będą dyżurować eksperci w dziedzinie ubezpieczeń społecznych. Ta akcja informacyjno-edukacyjna pozwoli ubezpieczonym uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania w zakresie ubezpieczeń i składek oraz zapoznać się ze swoimi prawami i obowiązkami - wyjaśnia Joanna Biniecka, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Sosnowcu. - ZUS zaprasza wszystkich zainteresowanych m.in. swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenia społeczne oraz zasadami oskładkowania działalności gospodarczej. Do dyspozycji klientów przygotowane zostały stosowne publikacje i materiały informacyjne: ulotki i poradniki.  

Podczas wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych będzie także możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).