Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Witaj szkoło!

1 września 2015, 13:51

Ponad 12 tysięcy uczniów jaworznickich szkół i przedszkoli rozpoczęło dziś nowy rok szkolny. Z tej okazji Prezydent Paweł Silbert i Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 22 w Jeleniu. Prezydenci życzyli uczniom wiele wytrwałości i powodzenia w nauce.

Wskutek zmieniających się przepisów przygodę ze szkolną ławą rozpoczął cały rocznik 6-latków.  -  Aktualnie do klasy pierwszej jaworznickich „podstawówek” zapisanych jest 1246 dzieci – informuje naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zbigniew Mika. - Szkoły podstawowe - jak pokazały poprzednie lata – są przygotowane na przyjęcie sześciolatków.

Już w latach ubiegłych w ramach przygotowania się do przyjęcia maluchów wszystkie jaworznickie szkoły podstawowe przystąpiły do realizowanego m.in. pod kątem sześciolatków, rządowego programu "Radosna szkoła". Działania te miały na celu wspieranie organów prowadzących placówki w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I – III. W ramach programu jaworznickie placówki pozyskały wyposażenie sal zabaw i gry ruchowe.

Ponadto placówki zostały dostosowane do potrzeb młodszych pierwszoklasistów. 6 – latki korzystają bowiem z osobnych świetlic czy też sal lekcyjnych, które są przyjazne dla dzieci rozpoczynających naukę w tym wieku.

12, 5 tysiąca uczniów

Najwięcej uczących się w roku szkolnym 2015/2016 znajdziemy w szkołach podstawowych – 5312. Na drugim miejscu plasują się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych -  2491. Kolejno gimnazja z 2242 uczniami oraz przedszkola i oddziały przedszkolne z 2320 dziećmi. Ponadto 141 uczniów uczęszczać będzie do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

- Rozpoczynający się rok szkolny to dla wielu uczniów kolejny rok wyzwań i możliwości rozwoju własnej ścieżki edukacji a nawet późniejszej kariery. Rok rocznie wielu przedstawicieli jaworznickich szkół - wygrywa prestiżowe konkursy, olimpiady – tym samym otwiera sobie drogę do najlepszych szkół i uczelni nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Dla wielu maluchów ten rok będzie początkiem przygody z edukacją – mówi Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Wszystkim uczniom, tym młodszym i starszym życzę wytrwałości i powodzenia w nauce. Mam nadzieję, że nauka będzie przyjemnością, a zawarte podczas szkolnych lat przyjaźnie przetrwają długie lata. 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek