Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących

6 sierpnia 2015, 08:15

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że na terenie Jaworzna realizowany jest Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj.:

  • 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
  • 684 zł dla osoby w rodzinie.

Do końca lutego 2016 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworznie, osoby które spełniają kryteria dochodowe, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Każda z osób otrzyma  paczki żywnościowe, składające się z : makaronu świderki, ryżu białego, kaszy jęczmiennej, płatków kukurydzianych, mleka UHT, sera żółtego  groszku z marchewką, koncentratu pomidorowego, dżemu truskawkowego, mielonki wieprzowej, klopsików w sosie własnym, cukru  białego, oleju  rzepakowego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Miejskiego Środka Pomocy Społecznej w Jaworznie - www.mops.jaworzno.pl