Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Upalny tydzień

3 sierpnia 2015, 07:59

Upały zabijają - fot. Fotolia.com

Upały zabijają - fot. Fotolia.com

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w najbliższym tygodniu - do niedzieli, 9 sierpnia - spodziewać się można bardzo wysokich temperatur. W dzień termometry mogą pokazać od 32º C do 35º C, a w nocy 18º C do 21º C.

Panujące warunki pogodowe mogą spowodować duże ryzyko udaru słonecznego, omdlenia, zagrożenie życia, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz zagrożenie pożarowe.

Uprasza się mieszkańców o podjęcie działań, mających na celu zabezpieczenie się przed ewentualnymi skutkami występujących zjawisk atmosferycznych. W razie pojawienia się istotnych zdarzeń lub zagrożeń należy poinformować o tym Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Tel. - (32) 61 - 81 - 890
Fax - (32) 61 - 81 – 891

Upały mogą zabićPAMIĘTAJ - UPAŁY MOGĄ ZABIĆ!

Apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach - nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy na otwartym terenie - w miejscach nasłonecznionych. Takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie!

Nie zapominajmy też o zwierzętach - one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.