Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wakacyjny Poligon Rodzica

29 lipca 2015, 10:20

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Jeśli jesteś rodzicem bądź opiekunem nastolatka i chcesz lepiej zrozumieć czas dorastania, nauczyć się rozmawiać ze swoim dojrzewającym dzieckiem oraz podejmować bardziej trafne decyzje wychowawcze, to spotkania o frapującym tytule "Poligon Rodzica" są właśnie dla Ciebie! Po sukcesie poprzednich edycji akcji, przyszedł czas na kolejny cykl spotkań - pierwsze z nich odbędą się już 3 i 4 sierpnia br. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jaworznie.

Okres młodzieńczy to czas burzliwy nie tylko dla samego nastolatka, ale również, a może przede wszystkim dla rodziców. Trudno im zrozumieć, dlaczego dziecko nagle przestaje liczyć się z ich zdaniem i zaczyna stanowić odrębną istotę. Awantury zakończone trzaskaniem drzwiami, oskarżenia i wymówki. No i odwieczne: "z nim się absolutnie nie da rozmawiać!". To chleb powszedni rodziców, którzy mają w domu nastolatka. Co zrobić, by go wychować i nie zwariować?

Aby choć w części znaleźć rozwiązanie tej kwestii Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jaworznie zaplanował cykl sześciu spotkań przeznaczonych dla rodziców i opiekunów nastolatków, które przybiorą formę ćwiczeń, dyskusji oraz mini-wykładów. Będą one sposobnością do rozmowy na temat tego co trudne i niewygodne, gdzie będzie można poznać sprawdzone rozwiązania oraz kreatywne sposoby radzenia sobie z konfliktami.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 sierpnia w godz. 16:00-18:15 - grupa popołudniowa i 4 sierpnia o godz.8:45-11:00 - grupa dopołudniowa w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jaworznie przy ul. Jagiellońskiej 9. Z uwagi na to, że ilość miejsc jest ograniczona, prosimy wszystkich chętnych o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu (32) 745 12 00, wew. 107, 104 lub 608 163 335.

Warsztaty sfinansowane są ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.