Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Półwiecze szkoły na Pańskiej Górze (fotogaleria)

16 czerwca 2015, 11:02

Absolwenci, uczniowie oraz grono pedagogiczne wraz z zaproszonymi gośćmi, w środę - 10 czerwca, wzięli udział w uroczystościach z okazji 50-lecia Gimnazjum nr 1, będącego spadkobiercą tradycji dawnej Szkoły Podstawowej Nr 13. W organizację jubileuszowej akademii włączyli się nie tylko obecni wychowankowie i nauczyciele placówki ale także osoby, które były w przeszłości związane z "Trzynastką" i "Jedynką". Wielopokoleniowy przekrój szkolnych artystów przedstawił zebranej, sporej publiczności dzieje zacnej Jubilatki na przestrzeni ubiegłego półwiecza.

W "historycznym" programie artystycznym nie zabrakło oczywiście miejsca na wspomnienia osób, które od wielu lat są związane ze szkołą. Byłych i obecnych nauczycieli oraz uczniów, a także zmiany w systemie oświaty i w samej szkole wspominali m.in. dyrektor placówki Irena Wojtanowicz-Stadler, wieloletni nauczyciel Jacenty Sibielak oraz absolwenci.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci – mówi Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości.

Po wspomnieniach był też czas na świętowanie i radość z wydarzeń bieżących, po uroczystej akademii przyszedł bowiem czas na oficjalne otwarcie nowo powstałego kompleksu obiektów sportowych. Przy "Jedynce" pojawiło się m.in. boisko piłkarskie ze sztuczna trawą, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową oraz boisko do siatkówki plażowej. Obiekty te na pewno będą służyły młodzieży przez szereg kolejnych lat.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek