Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzień Strażaka 2015 (fotogaleria)

29 maja 2015, 11:57

W ramach obchodów Dnia Strażaka, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się dzisiaj tradycyjna, uroczysta zmiana służb.

W uroczystym spotkaniu z jaworznickimi pożarnikami uczestniczyli m.in. Zastępcy Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki i Tadeusz Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miasta Wiesław Więckowski oraz jego zastępcy - Anna Lichota i Sebastian Pycia, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Marek Rączka oraz przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas uroczystości Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej Adam Rusek wręczył odznaczenia i awanse dla zasłużonych strażaków, a zaproszeni goście złożyli pożarnikom podziękowania za ofiarną służbę oraz życzyli takiej samej ilości bezpiecznych powrotów co wyjazdów na akcje.

Komendant Rusek podkreślił na spotkaniu pozytywne zmiany zachodzące zarówno w komendzie PSP, jak i strażnicach OSP oraz podziękował władzom miasta za systematyczne wspieranie zarówno zawodowych strażaków, jak i ochotników. Prezydent Starzycki natomiast, w imieniu swoim i mieszkańców, podziękował wszystkim strażakom za pełną poświęcenia służbę i odwagę w codziennej pracy.

***

Z tej okazji święta Straży Pożarnej przyjmijcie Państwo wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie.

Wasza praca to umiejętność dawania poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta. Walka z żywiołem oraz ochrona tego co najcenniejsze - życia, zdrowia i mienia mieszkańców to Wasz cel nadrzędny, dlatego też jesteście obdarzeni najwyższym zaufaniem społecznym.

Życzymy Państwu, aby trud jaki podejmujecie, był dla Was źródłem osobistej satysfakcji i dalszego społecznego uznania, ale przede wszystkim byście wracali zdrowi z każdej akcji. Serdeczne życzenia kierujemy również do Waszych Najbliższych. Niech ich miłość i wyrozumiałość pomaga Wam w dobrym wypełnianiu zadań służbowych oraz stanowi niezachwiane oparcie w trudnych chwilach.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert
wraz z zastępcami Dariuszem Starzyckim i Tadeuszem Kaczmarkiem
oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Więckowskim

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek