Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Medale za zasługi dla obronności kraju

28 maja 2015, 12:35

Prezydent Paweł Silbert oraz Małgorzata Sikora i Agnieszka Jarzynka z Wydziału Spraw Obywatelskich, zostali odznaczeni srebrnymi medalami "Za zasługi dla obronności kraju". Nagrodę otrzymali podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej z rąk podpułkownika Piotra Ranci oraz majora Adama Dudka. Wyróżnienie przyznał Minister Obrony Narodowej.

Małgorzata Sikora - naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, od wielu lat realizuje zadania z zakresu powszechnego obowiązku obrony kraju. Przygotowuje i przeprowadza kwalifikacje wojskowe, czynnie współdziała z organizacjami wojskowymi.

Agnieszka Jarzynka - pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich, zajmuje się sprawami z zakresu powszechnego obowiązku obrony RP.

Medal "Za zasługi dla obronności kraju" to polskie odznaczenie wojskowe nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. To uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja. Medal posiada trzy stopnie: złoty, srebrny i brązowy.