Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

50-lecie Związku Emerytów i Światowy Dzień Inwalidy

23 kwietnia 2015, 16:29

Wzorem ubiegłych lat, jaworznicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował w mieście obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy. W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert, jego zastępca Dariusz Starzycki oraz Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Maria Materla. Uroczystość była połączona z 50-leciem Związku.

Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

To między innymi dzięki ludziom zrzeszonym w jaworznickim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów można sobie uświadomić, że osoby starsze lub nie w pełni sprawne, mogą zawsze pozostawać młode duchem, chcąc żyć pełnią życia i nie martwiąc się problemami. Członkowie związku udowadniają, że gdy posiada się wsparcie oddanych ludzi, człowiek w podeszłym wieku, czy też zmagający się z pewnymi niedoskonałościami nie musi rezygnować ze swoich pasji i może być ciągle aktywny.

Podczas spotkania w klubie Relax prezydent Starzycki obdarował członków jaworznickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów drobnymi upominkami, a wszyscy uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć okolicznościowy występ grupy teatralnej.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek