Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Z energią zmieniamy źródła

21 kwietnia 2015, 10:04

fot. © atm2003 - www.fotolia.com

fot. © atm2003 - www.fotolia.com

22 kwietnia pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła" obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To dobry moment, by wprowadzić zmiany w zasadach dotyczących dotacji do eko-ogrzewania.

Mieszkańcy Jaworzna cały czas mogą starać się o dopłaty do ekologicznych systemów grzewczych. Podobnie jak w latach ubiegłych mogą otrzymać jednorazową dotację w wysokości 23 proc. kosztów urządzeń grzewczych i układu kolektorów słonecznych na potrzeby ciepłej wody użytkowej oraz ich montażu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom gmina przygotowała zmiany w zasadach dotacji, nad którymi na najbliższej sesji pochylą się radni.

- Coraz więcej mieszkańców pyta o dotacje do inwestycji wykorzystujących w szerokim zakresie energię odnawialną, takich jak ogniwa fotowoltaiczne produkujące energię elektryczną oraz pompy ciepła wykorzystujące energię rozproszoną w gruncie, powietrzu czy wodzie. Dlatego niezbędnym stało się uwzględnienie ich w dotychczasowych zasadach udzielania dotacji celowych ze środków budżetu miasta na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska - tłumaczy Bronisława Chechelska-Paliga, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

O tym czy nowe zasady dotacji celowych wejdą w życie, zdecydują radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Więcej o dopłatach do eko-ogrzewania na www.um.jaworzno.pl