Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Motorowo - bezpiecznie

16 kwietnia 2015, 13:48

Kształtowanie wśród młodzieży właściwych postaw i zachowań na drodze, uświadomienie zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym zachowaniem się w ruchu drogowym oraz wpajanie zasad podnoszących poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu to główne cele Jaworznickiej Konferencji Bezpieczeństwa, która już po raz trzeci odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. W tym roku tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo kierujących jednośladami.

- Od kilku już lat w Jaworznie widać wzmagający się ruch na drogach - powstają coraz to nowe trakty, obwodnice i ronda. Tym bardziej niezwykle istotne staje się bezpieczeństwo, bowiem liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych jest w Unii Europejskiej niezwykle wysoka, a Polska przoduje w tej statystyce. I nie pomoże tu ustawianie radarów, nawet co kilka metrów, najważniejsza jest zmiana mentalności kierowców i pieszych - mówią pomysłodawcy akcji.

Właśnie po to, by uświadomić młodzieży szkolnej, jak bardzo sprawa bezpieczeństwa na drogach uzależniona jest od świadomości ludzi, szczególnie wchodzących w dorosłość, ZSP3 przygotowało kolejną edycję Jaworznickiej Konferencji Bezpieczeństwa "Motorowo - bezpiecznie".

W przygotowaniu spotkaniu z uczniami jaworznickich placówek, szkole pomogli m.in. przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie oraz środowiska motocyklistów i rowerzystów. Młodzież oraz zaproszeni goście, wśród których był m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, mogli wysłuchać przygotowanych prelekcji nt. zasad ruchu drogowego, ubioru jednośladowca, inwestycjach dla mieszkańców oraz atrakcjach rekreacyjnych Jaworzna.

Podsumowaniem konferencji było sformułowanie trzech przykazań dla wszystkich jednośladowców:

  • Ubierz się - załóż odpowiedni strój!
  • Myśl na drodze - nie tylko o sobie, ale i o innych!
  • Ćwicz - nie jesteś mistrzem - doskonal swoje umiejętności!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek