Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Turniej wiedzy pożarniczej 2015

13 marca 2015, 14:27

Popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej to główne cele tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, kierowanego do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dzisiaj w strażnicy OSP w Dąbrowie Narodowej najlepsi jaworzniccy uczniowie odebrali puchary, dyplomy i nagrody.

Turniej wiedzy pożarniczej w szczególności służy upowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli najwyższe pozycje, już w kwietniu wezmą udział w kolejnej fazie konkursu, tym razem na szczeblu wojewódzkim.

Podczas uroczystego wręczenia nagród jaworznickim uczniom, którzy wykazali się największa wiedzą z zakresu pożarnictwa, wzięli udział Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, organizatorzy miejskich eliminacji turnieju z Zarządu Powiatowego OSP oraz nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w konkursie.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek