Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rola doradcy zawodowego

4 marca 2015, 08:10

"Klucz do sukcesu. Rola doradcy zawodowego w stymulowaniu automotywacji”, pod takim tytułem 3 marca br. w Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbyła się konferencja zorganizowana z inicjatywy  Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego. Podczas spotkania przedstawiono relację z inicjatyw podjętych i przeprowadzonych przez Forum w 2014 roku oraz podsumowano zakończony sukcesem Jaworznicki Tydzień Przedsiębiorczości.

Zebrani zapoznali się m.in. z "„Katalogiem ćwiczeń z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Jaworzna”, autorstwa  Elżbiety Orzechowskiej – Filipczyk - doradcy zawodowego w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie i Katarzyny Wilgos - doradcy zawodowego w I Liceum Ogólnokształcącym. Katalog jest zbiorem narzędzi niezbędnych w pracy nauczyciela -  doradcy zawodowego.

- Katalog jest zwieńczeniem licznych osiągnięć Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego. Opracowanie zobrazowało nauczycielom dylematy z jakimi zmagają się absolwenci – mówi Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - Wypracowany dokument ułatwi zdiagnozowanie predyspozycji  zawodowych uczniów i pomoże zaplanować ich dalszą ścieżkę zawodową. 

Na zakończenie konferencji uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, zaprezentowali projekty "Biżutka” i "SchoolMates”, realizowane w ramach gry edukacyjnej "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”. Licealiści tworząc swoje "minifirmy” zyskali cenne umiejętności,  z których będą mogli skorzystać w życiu zawodowym.

Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, doradców zawodowych, pedagogów szkolnych pełniących funkcję koordynatorów poradnictwa zawodowego w szkole, nauczycieli oraz instytucji działających na rzecz poradnictwa zawodowego. Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.