Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Konkurs geologiczny - Skrzydlaty eksperyment Ziemi

26 stycznia 2015, 09:13

Ruszyła XVI Edycja Konkursu Geologicznego dla młodzieży szkolnej organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny pod hasłem "Skrzydlaty eksperyment Ziemi". W etapie regionalnym jaworznianie zmierzą się z uczniami ze szkół z województw śląskiego i opolskiego.

XVI edycja konkursu geologiczno - środowiskowego Nasza Ziemia - środowisko geologiczne wczoraj, dziś i jutro pod hasłem "Skrzydlaty eksperyment Ziemi”. Jest to konkurs adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (konkurs wiedzy) oraz uczniów klas IV-VI szkół podstawowych (konkurs plastyczny). Obejmie on obszar całej Polski - rozegrany zostanie w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie oraz w placówkach terenowych Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego.

- Władcy przestworzy nie gościli jeszcze w naszym konkursie i nadszedł czas, aby im to wynagrodzić. Poznajcie zatem te niezwykłe zwierzęta, które już w dalekiej przeszłości posiadły zdolność aktywnego lotu i są przodkami współczesnych ptaków, owadów lub nietoperzy - czytamy w komunikacie Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytut Badawczego.

Wszelkie informacje dotyczące uczestnictwa w konkursie dostępne są w poniższych załącznikach oraz na stronie internetowej www.geoportal.pgi.gov.pl/portal/page/portal/muzeum/konkurs.