Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Spotkanie z rodzinami wielodzietnymi

23 stycznia 2015, 08:00

Tradycją są świąteczno-noworoczne spotkania, które stanowią doskonałą okazję do złożenia sobie życzeń, rozmów i spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Takie właśnie wydarzenie zostało ponownie zorganizowane w naszym mieście przez Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych.

W ubiegłą niedzielę - 18 stycznia, z rodzinami wielodzietnymi spotkali się m.in. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Ks. Prałat Józef Lenda, Poseł na Sejm RP Ewa Malik i Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki. Wspólne spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń, przełamania się opłatkiem, wymiany spostrzeżeń i pomysłów oraz podsumowaniem efektów wspólnie podejmowanych działań.

Prezydent Starzycki podziękował władzom i członkom Stowarzyszenia za współpracę w minionym roku. Efekty starań są widoczne m.in. poprzez Jaworznicką Kartę Rodzin Wielodzietnych, którą wprowadzono dzięki zaangażowaniu i pomysłom Stowarzyszenia. Karta dobrze funkcjonuje i będzie nadal rozwijana, a do programu przystępują kolejni przedsiębiorcy. W trakcie spotkania najmłodszych uczestników odwiedził Św. Mikołaj i dzięki sporemu workowi, obfitującemu w prezenty, sprawił dużą radość dzieciom.

- Miasto razem ze stowarzyszeniem od wielu lat podejmuje wspólne starania na rzecz wspierania rodzin wielodzietnych – podkreśla prezydent Starzycki. - Pani Prezes Bogusława Seremet i kierowane przez nią Stowarzyszenie to realni partnerzy w rozwiązywaniu problemów rodzin wielodzietnych.

W sumie Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych zrzesza ponad 200 osób. Wśród członków są zarówno rodziny pięcio, jak i jedenastoosobowe. Czasami są to także rodziny zastępcze, które podjęły trud wychowania nie tylko swoich biologicznych pociech.

ObrazekObrazekObrazek