Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Komunikacja z Chrzanowem

30 grudnia 2014, 15:28

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami od lutego wybrane kursy linii A będą kursowały na trasie Katowice – Jaworzno – Chrzanów. Na temat nowych rozwiązań we wtorek, 30 grudnia rozmawiali Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Związku Komunalnego "Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. Tematem spotkania była kontynuacja i rozszerzenie współpracy w zakresie komunikacji publicznej pomiędzy oboma miastami. Podczas spotkania ustalono, iż od 1 stycznia 2015 roku kontynuowana będzie dotychczasowa współpraca w zakresie połączeń między Jaworznem a Chrzanowem w zakresie linii numer 319.

Przedstawiciele Chrzanowa zaakceptowali także propozycje Prezydenta Jaworzna w zakresie przedłużenia - od lutego 2015 - wybranych kursów linii A do Chrzanowa. Wstępne ustalenia - które wymagają jeszcze po stronie Chrzanowa podjęcia formalnych działań - mówią o 12 parach autobusów linii A w dni robocze i 5 parach w dniu wolne i w święta. Tym samym istnieje realne prawdopodobieństwo, że za kilka tygodni autobusem linii A - obsługiwanym przez jaworznicki PKM - będzie można dojechać z Katowic przez Jaworzno aż do Chrzanowa.