Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Przedświąteczne atrakcje na rynku

24 grudnia 2014, 09:02

Tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w Jaworznie w okresie przedświątecznym. W tym roku impreza trwała pięć dni i przyciągnęła na płytę rynku tłumy mieszkańców. Jaworznianie po raz kolejny mogli też osobiście odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju, które każdego roku do miasta przywożą harcerze.

Już czwarty rok z rzędu, w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, Jaworzno zapełnia się stoiskami z tradycyjnymi stroikami, ozdobami choinkowymi i wypiekami przygotowanymi przez stowarzyszenia, placówki oświatowo - wychowawcze oraz inne instytucje. Swoje produkty na płycie rynku wystawiali również prywatni przedsiębiorcy.

Jeszcze dłuższą tradycję ma uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku przybyło do Polski po raz dwudziesty czwarty. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają światło skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Światełko tradycyjnie dotarło w tym roku także do Jaworzna.