Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kanalizacja w obiektywie - znamy zwycięzców

22 grudnia 2014, 08:26

Temat budowy nowej kanalizacji nie jest dla młodzieży zbyt atrakcyjny. Jak więc zachęcić gimnazjalistów i licealistów do tego, aby spojrzeli na temat z zupełnie innej perspektywy? Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie zorganizowało konkurs fotograficzny pn. "Kanalizacja - czyste środowisko w obiektywie”, dzięki czemu spółka zobaczyła jak jedną z największych miejskich inwestycji widzą uczniowie.

Konkurs wystartował 6 października 2014 roku i skierowany był do uczniów wszystkich jaworznickich szkół w wieku 15-18 lat. Konkurs pozostawiał uczestnikom szerokie pole do interpretacji tematu. Cel był jeden - zaktywizowanie młodych i zachęcie ich do aktywnego spędzenia czasu.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody - sprzęt fotograficzny i jednodniowe warsztaty fotograficzne prowadzone przez Andrzeja Grygiela - laureata nagrody Grand Press Photo 2013. Ogłoszenie wyników odbyło się 16 grudnia 2014 roku w siedzibie MPWiK w Jaworznie. Zaszczyt wręczenie symbolicznych biletów na warsztaty fotograficzne wraz z nagrodami rzeczowymi przypadł Grzegorzowi Waligórze, Wiceprezesowi Zarządu MPWiK.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Emilia Szafran, drugie miejsce przypadło Markowi Gębskiemu, zwycięską trójkę zamknęła Paulina Tusińska. Jury wyróżniło również zdjęcia Wojciecha Wójcika.

- Dla zwycięzców warsztaty to okazja do zobaczenia jak pracuje profesjonalista, poznania tajników i sztuki fotografii, odpowiedniego wykorzystania światła i dobrania najlepszego tła. Dzięki dobrej zabawie uczniowie będą mieli możliwość zaznajomienia się w niestandardowy sposób z trudnym tematem budowy i modernizacji kanalizacji w mieście. Być może w tym gronie znajdzie się kolejny laureat kolejnej nagrody Grand Press Photo - mówi Sławomir Grucel, rzecznik prasowy MPWiK.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Więcej na www.kanalizacja.jaworzno.pl