Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapraszamy na Jarmark!

17 grudnia 2014, 15:13

Jaworznicką tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany na Rynku. W tym roku impreza trwa pięć dni - między 17 a 21 grudnia. Dzisiaj do 18:00 na rynek zapraszają placówki oświatowe i stowarzyszenia, a w pozostałe dni prywatni przedsiębiorcy.

Jak co roku w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia płyta Rynku zapełnia się stoiskami z tradycyjnymi stroikami, ozdobami choinkowymi i wypiekami przygotowanymi przez stowarzyszenia, placówki oświatowo - wychowawcze oraz inne instytucje. Ta część tegorocznego jarmarku odbywa się dzisiaj do godz. 18:00. Natomiast od 18 do 21 grudnia na płycie rynku swoje produkty wystawią prywatni przedsiębiorcy.

Podczas pierwszego dnia tego wydarzenia o 17.45, na jaworznickim rynku odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju.

17 grudnia rozdanych zostanie pięćdziesiąt świątecznych drzewek. Ponadto w tym czasie Stowarzyszenie Przyjaźń Jaworznicka wraz ze Wspólnotą Betlejem  przeprowadzi zbiórkę funduszy na odbudowę sosnowieckiej katedry, która spłonęła końcem października br.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek