Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzień pamięci 2014

3 grudnia 2014, 09:34

Pamięci wszystkich, którzy walczyli i zginęli za pokój, za demokrację i za niezawisłość Rzeczypospolitej poświęcone było spotkanie, które odbyło się 1 grudnia w Teatrze Sztuk. Pomysłodawcą corocznych obchodów Dnia Pamięci jest p. Stanisław Nowakowski - przewodniczący jaworznickiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

"Obchodami Dnia Pamięci oddajemy hołd naszym ojcom, matkom, braciom i siostrom, kolegom i koleżankom: Polakom, którzy swoją postawą dawali dowód patriotyzmu w służbie Ojczyzny" - tak w swoim referacie, który został odczytany przez Dominika Sochę, pisze pan Stanisław Nowakowski.

Na uroczystość przybyli kombatanci, przedstawiciele władz miasta oraz młodzież wraz z wychowawcami, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursie pod tytułem "Ku Niepodległości – Armia Krajowa". Nagrody najlepszym wręczali Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny oraz Rafał Soból, prezes jaworznickiego Oddziału Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej.

Oficjalną część Dnia Pamięci zakończyło przekazanie kwiatów jaworznickim harcerzom, którzy po uroczystości złożyli je na grobie żołnierzy AK, na cmentarzu pechnickim. Po tym, wszyscy zebrani mogli zobaczyć krótki program artystyczny.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek