Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

96 lat niepodległej Polski (fotogaleria)

12 listopada 2014, 15:09

We wtorek - 11 listopada na płycie jaworznickiego rynku zebrała się spora grupa mieszkańców, którzy razem z władzami miasta uczcili 96. rocznicę odzyskania przez nasze państwo niepodległości.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Jaworzna, w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Po niej, uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości. Tam złożone zostały kwiaty, a aktorzy Teatru Sztuk zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, w Miejskiej Bibliotece Publicznej władze miasta spotkały się z kombatantami. Z kolei mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu "wojskowego" zespołu Czasza oraz porozmawiać z zawodowymi żołnierzami i podziwiać przywiezioną przez nich broń.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek