Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Utrudnienia w ruchu na Świętego Wojciecha

23 października 2014, 14:03

Do połowy listopada br. potrwają utrudnienia na ulicy św. Wojciecha. Ograniczenia w ruchu wynikają z prowadzonych prac kanalizacyjnych.

- W chwili obecnej  modernizowane są chodniki. Odtworzenie nawierzchni zaplanowane jest na przyszły tydzieńna początek korytowanie i podbudowy, a następnie przy bezdeszczowej pogodzie asfalt. W trakcie robót drogowych na stałe wprowadzona będzie wahadłowa organizacja ruchu z sygnalizacją świetlną. Wykonawca deklaruje, że odtworzenia nawierzchni zakończą się najdalej w połowie listopada – tłumaczy rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Prowadzone roboty na Warpiu, w tym także na ulicy św. Wojciecha, są częścią II Fazy projektu "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”. Wartość zadania wyniesie 3,6 mln zł netto. Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu została firma Elgrunt z Gdyni. Prace mają być realizowane do lutego 2015 roku.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.