Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rozwodowy rollercoaster - kolejny wykład

23 października 2014, 09:23

fot. www. fotolia.com

fot. www. fotolia.com

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że rozstanie w rodzinie jest zawsze trudnym i przykrym wydarzeniem. Najbardziej zagubione w takiej sytuacji są dzieci, które niejednokrotnie winą za rozstanie rodziców obarczają siebie. By wyjść naprzeciw potrzebom wielu jaworznian Ośrodek Interwencji Kryzysowej organizuje wykłady dla osób znajdujących się w tej trudnej sytuacji. Kolejne spotkanie z cyklu już w poniedziałek, 27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

- Rozwód, separacja czy rozstanie często powodują, iż sala sądowa zamienia się w prawdziwy ring. Dorośli w "imię własnych słusznych i jedynych prawd” regulują kwestie dotyczące wychowania i opieki nad dziećmi. Pomocnym narzędziem, jakie w ostatnim czasie wykorzystują między innymi mediatorzy, jest Rodzicielski Plan Wychowawczy - czyli porozumienie rozstających się rodziców  - wyjaśnia Katarzyna Kotulska z Ośrodka Interwencji Kryzysowej. - Rodzicielski Plan Wychowawczy jest formą wspólnie i dobrowolnie przyjętych i spisanych ustaleń przez rozwodzących się lub pozostających w separacji rodziców. Dotyczy on wszystkich najważniejszych sfer życia dziecka, a jego prawidłowa realizacja jest szansą na optymalny rozwój dziecka.

Wykład na temat Rodzicielskiego Planu Wychowawczego - budowania pomostu wychowania i opieki nad dzieckiem po rozwodzie odbędzie się w poniedziałek, 27 października o godz. 17.00 w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej, Rynek Główny 17.

Zgłoszenia i ewentualne pytania prosimy kierować: Katarzyna Kotulska, tel. 32 / 745-12-00 lub 608 163 335.