Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jubileusze pożycia małżeńskiego

20 października 2014, 11:40

Kolejne dwadzieścia dwie jaworznickie pary świętowały w ubiegłym tygodniu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz jego zastępca Dariusz Starzycki odznaczyli jubilatów "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie", przyznanymi przez Prezydenta RP.

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się 14 i 15 października w sali obrad Urzędu Miejskiego. Oprócz medali, jubilatom wręczono także dokumenty pamiątkowe, kwiaty oraz upominki. Po części oficjalnej jubileuszy w Sali Ślubów odbyło się spotkanie z prezydentami Silbertem i Starzyckim oraz kierownikami Urzędu Stanu Cywilnego Haliną Prochaską i Aleksandrą Talowską.

Wśród odznaczonych jubilatów znaleźli się:

Zofia i Stanisław Biela
Maria i Marian Ciołczyk
Janina i Kazimierz Dębscy
Stanisława i Jan Kornaga
Anna i Ryszard Dolega
Bronisława i Franciszek Latos
Irena i Jerzy Habas
Feliksa i Franciszek Romańscy
Henryka i Franciszek Jałowieccy
Ruta i Jerzy Wiecheć
Stanisława i Stanisław Kmieć
Janina i Bronisław Zagórscy
Krystyna i Stanisław Michalscy
Maria i Władysław Zapała
Janina i Edmund Warszawscy
Pelagia i Józef Zych

***

Każdego roku kilkadziesiąt par z Jaworzna, które przeżyły wspólnie pięćdziesiąt lat, odbiera medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręcza im Prezydent Miasta Paweł Silbert. Aby otrzymać taki medal, trzeba wcześniej zgłosić się do magistratu.

- Pięćdziesięcioletni staż małżeński oraz zgłoszenie jubileuszu w Urzędzie Miejskim w Jaworznie to warunek otrzymania tego zaszczytnego odznaczenia - tłumaczy Halina Prochaska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Aby otrzymać medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wystarczy osobiście, telefonicznie lub e-mailowo skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego:

  • budynek "A" Urzędu Miejskiego, ul. Grunwaldzka 33, pok. 18;
  • tel. 32 / 61 81 531;
  • e-mail: jaworzno@um.jaworzno.pl.

Osoby, które zawierały związki małżeńskie poza Jaworznem, proszone są o zgłoszenie się do magistratu wraz z odpisem skróconym aktu małżeństwa.

Formularz zgłoszenia jubileuszu jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce "Jak załatwić sprawę w urzędzie" - "Akta Stanu Cywilnego".