Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zdrój uliczny z wodą pitną

15 września 2014, 13:43

Na jaworznickim rynku pojawił się zdrój uliczny. To urządzenie, które pozwala korzystać mieszkańcom z wody pitnej w każdej sytuacji. 

Zdrój uliczny zamontowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Znajduje się on na głównej płycie rynku, obok "jawora”.

Zdrój miał być zamontowany jeszcze przed wakacjami, ale jak tłumaczy Sławomir Grucel z MPWiK: - Wszystkie pozwolenia na montaż zdroju uzyskaliśmy w czerwcu. Jednak problem techniczny pojawił się po stronie producenta, który całą instalację dostarczył nam dopiero końcem sierpnia. Zdecydowaliśmy jednak, że bez względu na porę zdrój zostanie postawiony po to, by mieszkańcy mogli z niego korzystać jeszcze we wrześniu i październiku. Na okres zimowy zdrój zostanie zabezpieczony i zakręcony.

Obsługa zdroju jest prosta. Wystarczy przekręcić tylną rączkę, a po chwili popłynie jaworznicka woda. Zdrój uliczny jest dostępny dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą ugasić pragnienie, czy też odświeżyć twarz czy dłonie. Zakup, montaż oraz koszty związane z poborem wody pitnej są pokrywane i regulowane przez wodociągi.

Więcej na www.mpwik.jaworzno.pl