Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rusza I etap przebudowy ul. Dąb

21 sierpnia 2014, 08:35

Rozpoczął się I etap modernizacji ul. Dąb w Jeleniu na odcinku od granic miasta do wjazdu na teren oczyszczalni ścieków, który swoim zakresem obejmie m.in. wymianę nawierzchni jezdni oraz budowę chodników i wjazdów do posesji. Prace potrwają do końca roku, a ich koszt to blisko 1,6 mln zł.

W ubiegłym roku MZDiM zlecił wykonanie projektu przebudowy ul. Dąb na odcinku od przepustu na potoku Byczynka do granic miasta. Po zakończeniu procedury przetargowej wyłoniony został wykonawca tej inwestycji.

- I etap inwestycji obejmuje przebudowę ul. Dąb na odcinku od granic miasta do wjazdu na teren oczyszczalni ścieków - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. - W tym tygodniu ruszyły pierwsze prace w terenie. Zakres kompleksowego remontu obejmuje wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodników oraz wjazdów do posesji, budowę kanału teletechnicznego oraz przebudowę oświetlenia ulicznego.

W tym tygodniu firma Drogopol, która jest wykonawcą tej inwestycji, rozpoczęła pierwsze prace. Przygotowano już oznakowanie na czas prowadzenia robót. W trakcie prac remontowych ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo przy użyciu sygnalizacji świetlnej.

- W związku z remontem mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, dlatego prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania - dodaje Nikodem Motyka.

Remont prowadzi firma Drogopol z Katowic, która za przebudowę pierwszego etapu ul. Dąb zaproponowała w procedurze przetargowej kwotę nieco ponad 1,6 mln złotych. Zgodnie z podpisaną umową prace powinny zakończyć się już w grudniu tego roku.