Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Chodniki w remoncie

19 sierpnia 2014, 08:40

Na terenie miasta trwają prace związane z remontami i budową ciągów pieszych. Odnawianie infrastruktury prowadzone jest obecnie na Osiedlu Stałym, Wilkoszynie i Rogatce.

- Aktualnie inspektorzy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów sprawdzają jak przebiegają poszczególne zadnia. Brygady remontowe w pierwszej kolejności pojawiły się na Podłężu, gdzie wyremontowano główny ciąg pieszy, znajdujący się pomiędzy Aleją Piłsudskiego i targowiskiem Manhattan - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM.

Równolegle rozpoczęły się zadania w innych dzielnicach miasta. W Szczakowej wzdłuż ul. Kolejarzy wybudowano od podstaw ponad 700-metrowy odcinek chodnika. Na osiedlu Podwale przebudowano schody oraz chodnik w okolicach budynku gimnazjum. Zakończyła się również budowa chodnika, który połączył Górę Piasku z ośrodkiem GEOsfera. Ale to nie wszystkie prace remontowe, które będą realizowane w tym roku.

Aktualnie remonty chodników prowadzone są:

  • na Osiedlu Stałym przy ulicy Armii Krajowej w rejonie skrzyżowań z ul. Sempołowskiej i Langego,
  • na Wilkoszynie przy ul. Pionierów,
  • na Rogatce wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Główny zakres prac obejmie wymianę mocno zniszczonych nawierzchni, które zastąpią nowe płyty chodnikowe, kostka brukowa lub nawierzchnia asfaltowa.

- W wyniku prowadzonych prac remontowych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pieszym, dlatego zwracamy się do użytkowników o zachowanie zwiększonej ostrożności - dodaje Nikodem Motyka.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek