Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

JBO: Remiza w Byczynie gotowa

18 sierpnia 2014, 13:57

Zakończyła się realizacja kolejnego projektu w ramach tegorocznej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Z wyremontowanego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej cieszą się mieszkańcy Byczyny. Modernizacja strażnicy jest szóstym projektem JBO 2014 oddanym do użytku w naszym mieście.

Remontem zostało objęte jedno skrzydło na pierwszym piętrze budynku remizy. Wykonano m.in. nowe podłogi, ściany oraz sufity w pomieszczeniach administracyjnych budynku oraz w sali służącej do spotkań druhów z OSP i mieszkańców. Modernizacja budynku w Byczynie to pierwsze z trzech zadań zrealizowane w tym roku przez MZNK w ramach JBO. Aktualnie odbywają się postępowania, w których zostaną wyłonieni wykonawcy dwóch pozostałych projektów: zagospodarowania placu zabaw przy ulicy 3-Maja na Podwalu oraz wykonania placu zabaw w osiedlu Łubowiec.

W dalszym ciągu trwają prace nad realizacją kolejnych inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Część przetargów jest już na ukończeniu. Dla kilku zadań konieczne będzie wszczęcie procedury przetargowej po raz kolejny, gdyż poprzednie oferty przetargowe znacząco przewyższały środki finansowe przeznaczone na realizację zadań.

ObrazekObrazekObrazekObrazek