Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ruszy budowa kładki nad GEOsferą

31 lipca 2014, 08:53

Już w sierpniu rozpocznie się budowa kładki pieszo-rowerowej z punktem widokowym w GEOsferze. Na jej powstanie miasto pozyskało 1,5 mln zł dotacji celowej z budżetu państwa.

- Obiekt zastąpi stary wiadukt drogowy z czasów funkcjonowania kamieniołomu, który ze względu na stan techniczny musiał zostać zlikwidowany - wyjaśnia Tomasz Tosza z Wydziału Inwestycji Miejskich. - Pierwotnie przewidywaliśmy budowę kładki z zastosowaniem starych, ale odnowionych dźwigarów. Po rozbiórce obiektu okazało się jednak, że kwestie estetyki i przyszłych kosztów konserwacji stalowo-betonowego obiektu sprawiają, że podjęto decyzję o wybudowaniu w tym miejscu zupełnie nowego obiektu.

Decyzję ułatwiło pozyskanie dotacji, dzięki której zaangażowanie środków budżetu gminy w budowę znacząco spadło.

- Nowa kładka wykonana będzie ze strunobetonu. Beton licowy pozostanie surowy i zabezpieczony antygrafitti - dodaje Tomasz Tosza. - Pośrodku kładki powstanie punkt widokowy z elementami szklano-kortenowych balustrad, a całość będzie oświetlona i iluminowana.

Kładka ma powstać do końca listopada. Obecnie gmina rozstrzyga przetarg na budowę obiektu - wykonawcę poznamy najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu. Częścią tego kontraktu jest również zbudowanie kilometrowego odcinka drogi dla rowerów, która połączy Warpie z kładką i GEOsferą.