Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Na spotkanie z Papieżem

29 lipca 2014, 07:34

Trzech podopiecznych jaworznickiej Wspólnoty Betlejem wyruszyło wczoraj na pieszą pielgrzymkę do Rzymu. W Stolicy Apostolskiej spotkają się z papieżem Franciszkiem. Ich podróż ma zwrócić uwagę na problemy ludzi doświadczonych przez los i wykluczonych przez społeczeństwo.

Piesza pielgrzymka, w której biorą udział jaworznianie, jest częścią akcji organizowanej przez Wspólnotę Betlejem. Do Rzymu dotrze większa grupa mieszkańców Domu Betlejem - do Wojciecha, Romana i Jana na ostatnim etapie ich podróży dołączą pielgrzymi biorący udział w wycieczce autokarowej.

W Stolicy Apostolskiej mają nadzieję wziąć udział w prywatnej audiencji u papieża Franciszka. Zamierzają przekazać mu "Manifest Resztek” oraz list, którego autorami są uczniowie Zespołu Szkół nr 4 z Dąbrowy Narodowej. Swoim manifestem zwracają uwagę na to, że we współczesnym świecie niektórzy ludzie są wyrzucani na margines i traktowani jak niepotrzebne "resztki”. Jaworznianie pragną także zaprosić papieża do odwiedzenia domu Wspólnoty Betlejem, podczas jego wizyty w Polsce.

Pątnicy w drodze do Rzymu mają przed sobą do pokonania ponad 1500 km, a do Jaworzna planują powrócić 3 października.

Relacja z pielgrzymki dostępna jest na facebookowym profilu Wspólnoty Betlejem.

ObrazekObrazek