Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Festiwalowa komunikacja

11 lipca 2014, 09:47

Podobnie jak w latach ubiegłych, aby ułatwić fanom dojazd na Festiwal Energii, miasto zorganizowało dodatkowe kursy autobusów, które pomogą uczestnikom imprezy dostać się po koncertach do domów. Dla osób, które na Festiwal będą jednak wolały przyjechać własnym samochodem wyznaczono także parkingi w rejonie samego stadionu "Victoria" oraz na przyległej ulicy Gutmanów.

Dojazd na tegoroczny Festiwal Energii odbywający się na stadionie miejskim przy ul. Krakowskiej możliwy będzie autobusami linii: S, 304, 305, 307, 312, 313, 370 i 390, których kursy rozpoczynają lub kończą się na przystanku KRAKOWSKA PĘTLA, zlokalizowanym około 600 metrów od miejsca imprezy. Pod samą "Victorie" będzie można natomiast dojechać liniami: E, J i 303, które obsługują przystanek STADION MIEJSKI.

Powrót z festiwalu możliwy będzie natomiast autobusami linii N odjeżdżającymi z przystanku KRAKOWSKA. Oprócz rozkładowych odjazdów o godz. 23:31 i 2:41 w nocy z 12 na 13 oraz z 13 na 14 lipca uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o godz. 1:00. Ponadto, bezpośrednio po zakończeniu festiwalu, na przystanek KRAKOWSKA podstawione zostaną dodatkowe autobusy, które także wykonają kursy trasą linii N. W nocy z soboty na niedzielę o godz. 1:45 z przystanku KRAKOWSKA odjeżdża również autobus linii E w kierunku Katowic.

Z rozmieszczeniem przygotowanych miejsc parkingowych można się zapoznać na poniższych planszach:

ObrazekObrazek