"Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower"

21 września 2018, 14:00, Komenda Miejska Policji

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower

"Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower"

Przedstawiamy terminy tegorocznej akcji "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower":

• 21 września 2018 r. parking przy Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie, w godz. 14:00 - 18:00

To już 4 edycja akcji "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower" w trakcie której oznakowano prawie 800 jednośladów. Polega ona na naniesieniu na rower niepowtarzalnego numeru przyporządkowanego tylko do niego. Oprócz tego na jednoślad naklejana jest naklejka informująca o znakowaniu, a właściciel otrzymuje kartę potwierdzającą znakowanie.
Akcja skierowana jest do osób dorosłych, osoby niepełnoletnie mogą z niej skorzystać tylko w obecności rodziców lub opiekuna. Znakowanie rowerów jest bezpłatne, należy zabrać ze sobą dowód osobisty i o ile posiadamy kartę gwarancyjną lub dowód zakupu.

Warto także pamiętać aby rower spełniał wymagania dopuszczające go do ruchu tj. był wyposażony:

• z przodu w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu w co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
  • w co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.