Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Wakacyjna Liga 2013 rozstrzygnięta

18 lipca 2013, 08:25

Zakończyły się rozgrywki w ramach piątej edycji Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży o Mistrzostwo Jaworzna. Ostatnia kolejka spotkań oraz wręczenie nagród najlepszym drużynom i zawodnikom odbyło się w piątek - 12 lipca na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej. Zawodnicy i opiekunowie zespołów, które zajęły czołowe lokaty, otrzymali nagrody, medale i puchary.

W ramach tegorocznej rywalizacji przeprowadzono rozgrywki tylko w kategorii szkół gimnazjalnych, do której zgłosiło się pięć drużyn. Nie było konieczności przeprowadzenia turnieju kwalifikacyjnego dlatego wszystkie zgłoszone drużyny od razu przystąpiły do walki o najwyższe trofea. Mecze rozgrywane były system "każdy z każdym" razem z rundą rewanżową, więc każdy z zespołów miał do rozegrania osiem spotkań.

Przed ostatnimi pojedynkami wiadomo już było, że dzięki wcześniej wypracowanej - bezpiecznej przewadze punktowej, pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna "FC Dydole". Do samego końca trwała jednak walka o pozostałe dwa miejsca "na pudle". O drugie i trzecie miejsce rywalizowały ekipy "Fikuśnych Panienek" oraz "Beka jak Rzeka", które przed piątkowymi meczami zgromadziły po 13 punktów i właśnie ostatnie mecze tych zespołów miały zdecydować kto będzie wicemistrzem ligi, a kto zdobędzie brązowy medal. "Beka jak Rzeka" wygrał swój pojedynek z FC Milką, natomiast "Fikuśne Panienki" nie zdołały pokonać drużyny lidera "FC Dydole". Tym samym srebro przypadło "Bece" a brąz "Panienkom".

Oprócz nagród i medali dla czołowych drużyn, podobnie jak w roku ubiegłym, przyznano także szereg dodatkowych upominków. Podczas całych rozgrywek prowadzone były klasyfikacje:

 • - najlepszego strzelca, którym został Gaspar Repa ("Fikuśne Panienki") strzelając aż 48 bramek,
 • - najlepszego zawodnika, a został nim Kamil Warzecha ("Beka jak Rzeka"),
 • - najlepszego bramkarza, a wybranym został Konrad Kołodziej ("Beka jak Rzeka"),
 • - najciekawszej nazwy drużyny - organizatorzy zgodnie wybrali zespół "Fikuśne Panienki".

Dodatkowo podczas ostatniej kolejki prowadzone były dwa konkursy "piłkarskie" - żonglowanie piłką i strzał w poprzeczkę. Zawodnikiem, który podbił piłkę najwięcej razy okazał się Konrad Kołodziej (bramkarz drużyny "Beka jak Rzeka"), natomiast zwycięzcą konkurencji strzałów w poprzeczkę został Kamil Kowalski ("FC Dydole").

Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

Tabela końcowa Wakacyjnej Ligi 2013
Miejsce Nazwa drużyny Punkty Bramki
I FC DYDOLE 18 41:23
II BEKA JAK RZEKA 16 82:22
III FIKUŚNE PANIENKI 65 65:25
IV FC MILKA 9 39:36
V SALOS 0 7:113

Klasyfikacja "Króla strzelców":

 1. Gaspar Repa – Fikuśne Panienki – 48 bramek
 2. Kamil Warzecha – Beka jak Rzeka – 39 bramki
 3. Jakub Żmuda – FC Dydole - 16 bramek
 4. Piotr Bodziony – Beka jak Rzeka – 13 bramek

Klasyfikacja "FAIR-PLAY":

 1. FC MILKA - 12 PKT.
 2. FIKUŚNE PANIENKI - 15 PKT.
 3. SALOS - 20 PKT.
 4. BEKA JAK RZEKA - 51 PKT.
 5. FC DYDOLE - 60 PKT.
Obrazek