Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Chodź razem z nami

7 czerwca 2013, 14:00

Wielkimi krokami zbliża się nie lada wydarzenie dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia. Już w przyszłą sobotę, 15 czerwca na terenie parku Lotników Polskich na Osiedlu Stałym odbędzie się drugi jaworznicki rajd nordic walking. Liczba zapisanych osób, które za dwa tygodnie pomaszerują już przekroczyła 150,  a zapewne na tym nie koniec...

Zgodnie z planem zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania dystans ok. 6 kilometrów. Start i meta marszu ponownie znajdą się w Parku Lotników, a trasa będzie przebiegała leśnymi ścieżkami Osiedla Stałego, Niedzielisk i Długoszyna. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

- Wśród mieszkańców naszego miasta nordic walking cieszy się ogromną popularnością, czego dowodem był liczny ich udział w pierwszej edycji tego sportowego wydarzenia - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, pomysłodawca rajdu. - Po sukcesie I Jaworznickiego rajdu Nordic Walking pomysł zorganizowania kolejnego ogólnomiejskiego „marszu z kijkami” stał się oczywisty. To niezwykle budujące, że jaworznianie integrują się, dbając  przy okazji o zdrowie i kondycję fizyczną.

Dodatkową atrakcją II Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, zarówno dla uczestników jak i tych, którzy przyjdą kibicować ich poczynaniom, będą stoiska, gdzie bezpłatnie będzie można wykonać badania m.in. poziomu cholesterolu, glikemii, ciśnienia krwi, wagi, BMI oraz tkanki tłuszczowej. Ponadto Olimpia Fitness Jaworzno przygotowuje dodatkowe atrakcje m.in. 10 minutowe treningi Indoor Walking, pokazy Zumby oraz doradztwo trenerów siłowni i fitness. A wszystkim przybyłym  nastrój umili także koncert big band'u  Młodzieżowego Domu Kultury. Dla zawodników biorących udział w marszu przewidziano także atrakcyjne upominki oraz zestawy kijów do nordic walking.

Szczegółowy harmonogram II Rajdu Nordic Walking

  • 9:00-9:30 - Biuro zawodów MCKiS - ostateczne zgłoszenia uczestników
  • 9:30-10:45 - Weryfikacja zawodników, wydanie numerów startowych dla uczestników
  • 11:00 - Start II Rajdu Nordic Walking - trasa ok 6 km
  • 11:00-11:45 - Koncert big band'u Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie
  • ok. godz. 13:00 - Wręczenie dyplomów, medali oraz nagród

W godz. od 10:00 do 13:00 pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jaworznie wraz z pielęgniarkami z Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przeprowadzą badania poziomu cholesterolu, poziomu cukru, BMI oraz tkanki tłuszczowej.

W godzinach od 10:00 do 12:00 Olimpia Fitness Jaworzno przygotowuje dodatkowe atrakcje, w tym: 10-minutowe treningi INDOOR WALKING, pokazy ZUMBY oraz doradztwo trenera siłowni oraz trenera fitness.

W godzinach od 10:00 do 13:00 przygotowane będą stoiska Nature House, Sanepidu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.