Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Wakacyjna Liga 2013

19 czerwca 2013, 14:24

Dobiegają końca zapisy drużyn do tegorocznej edycji Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży o Mistrzostwo Jaworzna. Głównym celem organizowanego po raz piąty turnieju jest zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcji w okresie wolnym od zajęć szkolnych, inspirowanie do aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz stworzenie zdrowej sportowej rywalizacji. Zawodnicy i opiekunowie drużyn, które zajmą czołowe lokaty, otrzymają atrakcyjne nagrody, medale i puchary. Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane są do 21 czerwca.

W turnieju mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych (I kategoria wiekowa - rocznik 2000 i młodsi) oraz gimnazjalnych (II kategoria wiekowa - rocznik 1997 i młodsi). Wszystkie mecze będą rozgrywane w lipcu na czterech boiskach ze sztuczna nawierzchnią, w różnych punktach Jaworzna - na obu "Orlikach" - na Pieczyskach i na Podłężu, na stadionie sportowym przy ul. Moniuszki oraz - ostatnie kolejka - na stadionie sportowym przy ul. Krakowskiej.

Drużyny zainteresowane udziałem w turnieju mogą się zgłaszać do 21 czerwca w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, przy ul. Plac Górników  5. Do jednej drużyny może być zgłoszonych maksymalnie dziesięciu zawodników, którzy w czasie trwania rozgrywek powinni przebywać pod nadzorem dorosłego opiekuna.

Mistrzostwa przeprowadzone zostaną w dwóch etapach: etap pierwszy to turnieje kwalifikacyjne, a etap drugi to rozgrywki ligowe w systemie "każdy z każdym". Dokładny terminarz rozgrywek, miejsca spotkań oraz długość poszczególnych meczów w fazie eliminacyjnej zostaną podane po zakończeniu zapisów. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami zgłoszonych drużyn zaplanowano na 26 czerwca, na godz. 14.30 w hali widowiskwo-sportowej MCKiS, przy ul. Grunwaldzkiej 80.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. sposobu zgłaszania drużyn, systemu rozgrywania i punktacji spotkań oraz nagród można znaleźć w regulaminie turnieju, który znajduje się poniżej.

Za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci sprzętu sportowego i turystycznego. Podobnie jak w roku ubiegłym Prezydent Miasta ufundował także szereg dodatkowych upominków, m.in. dla drużyny o najciekawszej nazwie, dla "Najlepszego zawodnika" oraz dla "Drużyny fair play". Po każdym meczu sporządzane będzie sprawozdanie, które pozwoli na wyłonienie laureatów w dodatkowych kategoriach.

Szczegółowe informacje na temat Wakacyjnej Ligi można uzyskać w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, tel. (32) 6181 755 lub w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, tel. (32) 745 10 30 (wew. 81-84).