Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Polsko-chiński turniej ping ponga za nami

21 maja 2013, 07:58

Trzy kategorie, pięć godzin sportowych zmagań, ponad 60 pojedynków i wielkie emocje - tak w skrócie wyglądał sobotni Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w SCC Chinatown Jaworzno. Z Chińczykami mieszkającymi i pracującymi w Jaworznie zmierzyć się chcieli nie tylko jaworznianie, ale także m.in. reprezentanci AZS-u AWF-u Katowice.

Wielkie emocje podczas turnieju tenisa stołowego w SCC Chinatown Jaworzno.I Polacy, i Chińczycy podeszli do sportowej rywalizacji bardzo ambicjonalnie. To był niesamowity turniej na naprawdę wysokim poziomie. Wiele pojedynków było bardzo wyrównanych i emocjonujących, pełnych  fantastycznych wymian. Ale co istotne, był to przede wszystkim turniej rozgrywany w duchu fair play.

- Cieszymy się bardzo, że wszyscy uczestnicy wspierali się wzajemnie i doceniali klasę swoich przeciwników - mówi Tingting Liu, asystentka zarządu SCC Chinatown Jaworzno, przedstawicielka organizatora turnieju.

Turniej dla wszystkich

- Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, co nas bardzo ucieszyło. Głównym celem sportowych zmagań była integracja Chińczyków z mieszkańcami naszego regionu, a przecież nic tak nie jednoczy jak sport. Ponieważ dla Chińczyków ping pong jest wręcz sportem narodowym, a Polacy też kochają tę dyscyplinę sportu, pomyśleliśmy o turnieju i okazał się on przysłowiowym strzałem w dziesiątkę - mówi Tingting Liu.

Organizatorzy sportowych zmagań zaprosili także do wspólnej zabawy podopiecznych jaworznickiej Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. W sumie w turnieju wzięło udział 16 dzieci z PPOW.

Polacy nieznacznie lepsi

W Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanym przez SCC Chinatown Jaworzno udział wzięły zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Turniej w pierwszej fazie rozgrywany był w systemie grupowym, a następnie pucharowym. Zmagania pań zdominowała Krystyna Górecka, która zarówno w spotkaniach grupowych, jak i fazie finałowej nie miała sobie równych. Z kolei mężczyźni podzieleni zostali na dwie kategorie - od 13 do 21 lat oraz powyżej 21 lat. W pierwszej z tych kategorii pewnie zwyciężył zaledwie 16-letni Yun Ye.

- Największe emocje towarzyszyły zmaganiom w kategorii powyżej 21 lat. Publiczność była świadkiem wielu bardzo interesujących pojedynków, stojących na niezwykle wysokim poziomie. Oglądając te mecze odnosiło się wrażenie, że śledzimy losy turnieju najwyższej rangi - opowiada Tingting Liu.

W tej kategorii najlepszy okazał się Mateusz Trela, który w finale pokonał Gong Chena. Organizatorzy na zakończenie turnieju przygotowali dodatkową nagrodę, o którą rywalizowali zwycięzcy obu męskich kategorii. Po niesamowitym widowisku triumf święcił Mateusz Trela, który pokonał 3:0 w setach Yun Ye, choć spotkanie miało od początku do końca wyrównany przebieg.

- Przed turniejem dochodziły do nas głosy mieszkańców Jaworzna, że trudno będzie wygrać z Chińczykami, a tu proszę - w sumie zdominowali go Polacy. W turnieju wziął udział nawet prezes chińskiego centrum handlu hurtowego Wangmin Chen, ale nie zdołał przejść rozgrywek grupowych - mówi z uśmiechem Tingting Liu. I dodaje: - Lepiej wypadł syn Gong Chen, która zajął 2. miejsce w kategorii 21+ lat oraz żona Ailing Liu, która wywalczyła 3. miejsce wśród kobiet.

To był pierwszy w Polsce turniej tenisa stołowego rozegrany w hali chińskiego centrum handlu hurtowego. I być może nie ostatni.

Zwycięzcy:

Kategoria kobiet

  • 1. miejsce - Krystyna Górecka
  • 2. miejsce - Magdalena Kozub
  • 3. miejsce - Ailing Liu

Kategoria mężczyzn 13-21 lat

  • 1. miejsce - Yun Ye
  • 2. miejsce - Michał Iwanowicz
  • 3. miejsce - Oskar Węzik

Kategoria mężczyzn 21 lat +

  • 1. miejsce - Mateusz Trela
  • 2. miejsce - Gong Chen
  • 3. miejsce - Mateusz Drozd