Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Nowy rozdział jaworznickiej koszykówki!!!

6 maja 2013, 13:10

To -  na co po cichu liczyli wszyscy kibice, a przed rozgrywkami nawet nie mieściło się w głowach - stało się faktem! Koszykarze MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno, po fenomenalnym sezonie i skutecznej grze w fazie play-off, zgotowali nam niesamowicie radosną niespodziankę awansując pewnie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Podopieczni trenera Tomasza Jędrosa w rundzie zasadniczej zdominowali swoją grupę zajmując pierwsze miejsce, a z parkietu pokonani schodzili jedynie 3 razy (raz w Jaworznie, dwa razy na wyjazdach w Piasecznie i Radomiu). W pierwszej rundzie play-off nasi koszykarze bez problemów pokonali najpierw krakowski AZS AGH Alstom (w meczach 2:0), następnie silny Tur Bielsk Podlaski z takim samym bilansem rywalizacji. Tym sposobem awansowali do wielkiego finału, gdzie na naszej drodze stanęła rozpędzona w końcówce sezonu Legia Warszawa.

Po pierwszym bardzo wysokim zwycięstwie w Jaworznie i objęciu prowadzenia w serii 1:0 przyszło nam "wrócić na ziemię" - bolesna, wysoka porażka na parkiecie rywala mocno skomplikowała nasze założenia. Przy stanie gier 1:1 o tym, kto zagra w przyszłym roku w I lidze zadecydować miał decydujący, trzeci pojedynek, który - z racji wywalczonego wcześniej pierwszego miejsca w grupie - rozgrywaliśmy w Jaworznie. W sobotę - 27 kwietnia, w wypełnionej szczelnie sympatykami basketu hali MCKiS przyszło nam walczyć o wszystko!

Pełną relacje z meczu można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu - Koszykarze w I lidze.

Po zaciętym spotkaniu i ekscytującej końcówce ostatecznie nasz zespół wygrał finałowy mecz 73:66, a po ostatnim gwizdku na parkiecie eksplodowało istne szaleństwo i niesamowita wręcz wrzawa. Pierwszy raz w 7-letniej historii występów na poziomie rozgrywek centralnych, koszykarze z Jaworzna wywalczyli prawo występu w I lidze! Niesamowita radość zapanował zarówno wśród zawodników, jak i szczęśliwych kibiców - na pewno warto było sobotniego wieczoru być realnym świadkiem tego fantastycznego widowiska.

Bezpośrednio po zakończeniu spotkania odbyła się krótka ceremonia dekoracji zwycięzców, a w imieniu Zarządu PZKosz okolicznościową paterę za wygranie II ligi i awans wręczył na ręce kapitana MCKiS-u - Sławka Klocka, komisarz zawodów - Jerzy Morawiec. Na koniec nasi zawodnicy zgodnie z tradycją poobcinali z obręczy koszy siatki i dalej wraz z kibicami oraz najbliższymi mogli świętować historyczny awans do I ligi.

Teraz naszych zawodników czeka krótki i jak najbardziej zasłużony odpoczynek po świetnie wykonanej pracy, a kibice mogą pomału przygotowywać się do kolejnego, trudnego i z pewnością ważnego sezonu, już na poziomie I ligi. Mamy nadzieję, że niesamowita frekwencja oraz doping z meczów finałowych, a także znakomita postawa koszykarzy przyniesie efekt również w przyszłym sezonie i pozwoli zapewnić nam bezpieczne utrzymanie, a być może także zawalczyć o wyższe cele. W sezonie 2013/2014 dołączymy w I lidze do MKS-u Dąbrowa Górnicza, który był do tej pory jedynym reprezentantem naszego województwa na tak wysokim szczeblu rozgrywek.

Serdeczne podziękowania oraz gratulacje kierujemy w stronę zawodników oraz na ręce trenera Tomasza Jędrosa za świetne przygotowanie, konsekwentne realizowanie założeń taktycznych, a przede wszystkim równą, doskonałą grę zespołową w całym sezonie, co było największym atutem i siłą MCKiS-u. Podziękowania należą się również wszystkim oddanym fanom jaworznickiej koszykówki, którzy z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem śledzili zmagania naszych zawodników. Słowa uznania i wielkiej wdzięczności trzeba skierować także do firmy Termo-Rex S.A. sponsorującej nasz zespół i mającej swój ogromny udział w tym wielkim sukcesie.