Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Polsko - chiński turniej tenisa stołowego

5 kwietnia 2013, 12:45

fot. © kotomiti - Fotolia

fot. © kotomiti - Fotolia

Takiego turnieju tenisa stołowego jeszcze nie było! W Jaworznie miłośnicy ping ponga z Polski będą rywalizować z Chińczykami. A jak wiadomo przedstawiciele z Kraju Środka władają rakietką do ping ponga najlepiej na świecie. Co ciekawe, areną zmagań będzie hala... chińskiego centrum handlu hurtowego - SCC Chinatown Jaworzno.

- Specjalne na tę okazję wydzieliliśmy potrójny boks, w którym odbywać się będą pojedynki fanów tenisa stołowego. Zainteresowanie udziałem w turnieju jest naprawdę duże, każdy chce skrzyżować rakietkę z wymagającym przeciwnikiem - uśmiecha się Tingting Liu z Chinatown Jaworzno, organizatora Otwartego Turnieju w Tenisa Stołowego.

Trenują przed turniejem

Tenis stołowy wywodzi się z Anglii, ale to właśnie Chińczycy opanowali tę dyscyplinę sportu do perfekcji. Od wielu lat święcą triumfy na najważniejszych imprezach sportowych. Przy stole do ping ponga poruszają się z niesamowitą szybkością i zwinnością. Do Jaworzna nie przyjadą wprawdzie przedstawiciele reprezentacji Chin, a amatorzy, ale pomimo tego emocji w hali SCC Chinatown na pewno nie zabraknie. Dla polskich miłośników ping ponga możliwość pojedynku z Chińczykami będzie nie lada wyzwaniem.

- Myślę, że zarówno dla Polaków, jak i Chińczyków, będzie to okazja do poznania własnych umiejętności i umiejętności przeciwnika. Zdradzę tylko, że obcokrajowcy intensywnie przygotowują się do tego turnieju, widzę że bardzo poważnie podchodzą do tej rywalizacji. Na hali mamy rozstawiony stół do tenisa stołowego, na którym ciągle trwają mecze sparingowe. Do turnieju zgłaszają się nawet prezesi SCC Chinatown Jaworzno. A wygrać z prezesem to przecież podwójna radość - mówi Tingting Liu, asystentka zarządu.

Trwają zapisy, emocje gwarantowane

Turniej odbędzie się 27 i 28 kwietnia. Aby wziąć w nim udział wystarczą dobre chęci, trochę umiejętności jeśli chce się go wygrać, ukończone minimum 13 lat, a także strój sportowy. W zawodach wezmą udział zarówno kobiety jak i mężczyźni. Obecnie organizator przyjmuje zgłoszenia do turnieju pod numerem telefonu 32 / 745-15-15.  

- Oczywiście udział w zawodach jest bezpłatny, a jego głównym celem jest dobra zabawa. Przypuszczam jednak, że będzie on stał na naprawdę dobrym poziomie. Tenis stołowy jest bardzo popularny zarówno w Polsce, a w szczególnie na Śląsku i Zagłębiu, jak i w Chinach. Samo to jest gwarantem sporych emocji. Zachęcamy wszystkich do udziału w turnieju. Każdy może na sportowo spędzić okres przed wyjątkowo długim weekendem majowym - dodaje Tinting Liu.  

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą do 20 kwietnia. Organizator dla najlepszych uczestników Otwartego Turnieju w Tenisa Stołowego przewidział nagrody w postaci sprzętu sportowego.