Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Aktywne dzielnice w Byczynie i Śródmieściu

2 lipca 2018, 11:46

Aktywne dzielnice w Byczynie i Śródmieściu

Aktywne dzielnice w Byczynie i Śródmieściu

Rajdy rowerowe, zabawy dla dzieci, koncerty dla całych rodzin, to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały w weekend 30 czerwca – 1 lipca na jaworznian. W ramach cyklu Aktywne dzielnice mieszkańcy bawili się na Rynku w Byczynie i jaworznickich Plantach w Śródmieściu.

W sobotę, 30 czerwca br. piknik rodzinny w Byczynie poprzedził rajd Nordic Walking, Rajd Rowerowy oraz Turniej Szachowy  zorganizowane w ramach II Byczyńskiego Byka. W czasie pikniku uczestnicy mogli m.in. wysłuchać koncertu Zespołu Śpiewaczego "Byczynianki" i zobaczyć występy najmłodszych mieszkańców Byczyny. Podczas spotkania wręczono również nagrody laureatom organizowanych wcześniej  konkursów m.in. fotograficznego czy origami.

W niedzielę, 1 lipca, mieszkańcy spotkali się na jaworznickich Plantach by spędzić muzyczne popołudnie. Na jaworznian czekały m.in. gry i zabawy dla dzieci, warsztaty muzyczne, musical czy koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna "Archetti".

***

"Aktywne Dzielnice" to cykl 26 pikników, festynów i koncertów w poszczególnych osiedlach, który odbywa się w ramach programu "Jaworzno Wspiera Rodziny".

- Program "Jaworzno Wspiera Rodziny" to najlepsza inwestycja, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić, inwestycja w mieszkańców Jaworzna. To co sprawia, że dane miasto jest wyjątkowe to nie nowe drogi, chodniki i duże inwestycje, ale zadowolenie mieszkańców, ich jakość życia - podkreśla Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Chcemy poprzez zapewnienie równych szans, zwiększenie bezpieczeństwa oraz promując aktywność podać pomocną dłoń wszystkim rodzinom w Jaworznie.

W ramach programu "Aktywna Dzielnica" w poszczególnych osiedlach co weekend odbywać się będą zajęcia i zabawy dla całych rodzin. Na mieszkańców będzie czekać szereg niespodzianek i atrakcji, m.in. zajęcia dla dzieci, rodzinne zmagania, konkursy, quizy, warsztaty i mnóstwo dobrej zabawy!
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek