Trwają zapisy do V edycji Regat Kajakowych

19 września 2017, 08:53

Trwają zapisy do V edycji Regat Kajakowych

W najbliższą sobotę, 23 września na OWR Sosina odbędzie się jedna z ciekawszych imprez kajakowych w Jaworznie. Regaty kajakowe na dystansie 6 km co roku przyciągają wielu amatorów sporów wodnych z Jaworzna i wielu miast południowej Polski.

Ta odbywająca się po raz piąty impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez wodnych organizowanych przez MCKiS i w tym roku obchodzi mały jubileusz. W dalszym ciągu trwają zapisy na stronie http://www.mckis.jaw.pl/kajak/index.php , ale wybór kajaków organizatora jest już ograniczony. Jeśli ktoś jest zainteresowany startem, a nie posiada własnego kajaka to musi się śpieszyć. Osoby posiadające własny kajak mogą również zgłosić się do imprezy, jednak należy uważnie przeczytać regulamin, gdyż w tym roku, by rywalizacja odbyła się w duchu fair play, organizator dopuszcza do startu tylko konkretne typy kajaków, o czym mówi regulamin. Sprzęt własny będzie weryfikowany przez sędziego.

Trasa regat jest stała od 5 lat - wynosi około 6 km, a składają się na nią dwie pętle, które wytyczone zostały wokół wyspy ze startem i metą na wysokości ośrodka DB Cargo S.A. Biuro zawodów będzie czynne od godz.10.00 (ośrodek DB Cargo S.A.), start wspólny o godz.12.00, planowane zakończenie imprezy około godz.13.30. Zapraszamy.