Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Biegaj z Patrycją Włodarczyk!

31 marca 2017, 10:00

Chcesz się optymalnie przygotować do "jaworznickiej piętnastki"? Zapraszamy więc do wzięcia udziału w warsztatach biegowych, które prowadzić będzie jaworznianka, lekkoatletka, specjalistka od długich i średnich dystansów Patrycja Włodarczyk.

Trzykrotna mistrzyni Polski (2001 - bieg na 3000 metrów z przeszkodami, 2003 - bieg na 3000 metrów z przeszkodami i bieg na 10 000 metrów). Wicemistrzyni na 3000 metrów z przeszkodami w 2002 i brązowa medalistka w półmaratonie z 2010 i w maratonie w 2011. W 2014 roku jaworznianka zwyciężyła Silesia Marathon w kategorii kobiet. W tym roku na Mistrzostwach Świata Masters w Deagu zdobyła 5 medali (3 złote, 1 srebrny i 1 brąz).

Podczas warsztatów Pani Patrycja udzieli uczestnikom niezbędnych porad w kwestii odpowiedniego ubioru, temacie treningów, oddychania, umiejętności regeneracji czy też walki z kryzysami na dłuższych dystansach, lecz głównym celem tych spotkań będzie przygotowanie się pod okiem naszej mistrzyni do 22. Międzynarodowego Biegu Ulicznego, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez biegowych w całej Polsce.

Impreza od kilku lat przyciąga ponad 600 zawodników z miast całej polski, a nawet gości biegaczy spoza granic Polski. W tym roku amatorzy biegowych zmagań, którzy obawiają się dystansu 15 km będą mogli pokonać krótszą trasę - organizator przygotował 9 km trasę rekreacyjną. Zawodnicy na obydwu dystansach wystartują ze startu wspólnego i razem przebiegną pierwsze 5 km. Ze względu na prace budowlane w Hali Widowiskowo Sportowej i jej okolicach całe zaplecze biegu zostanie przeniesione na Stadion Miejski "Victoria" przy ul. Krakowskiej 8. Stadion piłkarski z trybunami na 7000 miejsc zostanie w całości oddany biegaczom i ich kibicom, a start i meta ustawione zostaną na płycie boiska. Mamy nadzieję, że zupełnie nowa sceneria biegu i możliwości związane z tak dużą przestrzenią przypadną do gustu uczestnikom imprezy. Start i finisz na stadionie to ciekawe i emocjonujące przeżycie dla biegacza. Zgłoszenia do biegów są już przyjmowane poprzez stronę www.datasport.pl, www.mckis.jaw.pl i www.maratonypolskie.pl

Zapisy na warsztaty będą prowadzone poprzez stronę www.mckis.jaw.pl/warsztaty-biegowe.html od 4 kwietnia br., a same zajęcia odbywać się będą na Stadionie MCKiS przy ul. Moniuszki. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.