Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Szermierze na podium

3 grudnia 2012, 14:07

Szermierze z Jaworzna zdobyli medale na Mistrzostwach Polski w Szermierce na Wózkach, które odbyły się w Warszawie. Srebrny medal wywalczył Mateusz Proksa, a brązowy Patrycja Haręza. Wszyscy jaworzniccy zawodnicy reprezentowali barwy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „RATOWNIK GÓRNICZY” oraz Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach określających stopień niepełnosprawności zawodników -  we florecie, szpadzie i szabli. W klasyfikacji końcowej Patrycja wywalczyła brązowy medal, natomiast Mateusz zajął II miejsce zdobywając srebro.

Na sukces ten złożyło się wiele czynników -  ciężka praca i determinacja nie tylko samych zawodników, ale także ich trenerów oraz doskonałe warunki do systematycznego treningu. Nie bez znaczenia było również wsparcie finansowe ze strony Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Warto podkreślić także, że nie jest to pierwszy sukces zawodników w ich pięcioletniej karierze. W  poprzednich latach zdobywali medale w Mistrzostwach Polski oraz zajmowali wysokie miejsca w Pucharze Świata. Dzięki dobrym wynikom jakie uzyskują, Jaworzno jest obecnie drugą najbardziej liczącą się drużyną szermierki na wózkach w Polsce. To powód nie tylko do dumy, ale przede wszystkim  zachęta do jeszcze większego wysiłku.