Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rusza budowa placu zabaw na Skałce

9 września 2016, 13:27

Projekt Strefy sportowo - rekreacyjnej Skałka

Projekt "Strefy sportowo - rekreacyjnej Skałka"

Plac zabaw i siłownia pod chmurką na Skałce, to kolejna inwestycja realizowana w tym roku przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok.

W tym tygodniu MZNK podpisał umowę z wykonawcą Strefy sportowo - rekreacyjnej Skałka. W ramach tej inwestycji realizowanej ze środków Jawornickiego Budżetu Obywatelskiego powstanie plac zabaw dla dzieci wyposażony między innymi w: piaskownicę, bujaki, huśtawki, zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami i drabinkami, ściankę wspinaczkową, karuzelę i inne urządzania do zabawy. Plac będzie ogrodzony i położony na bezpiecznej dla dzieci, elastycznej nawierzchni.

Obok placu zabaw powstanie siłownia pod chmurką, na której będzie można skorzystać z urządzeń służących do ćwiczeń: wyciskanie siedząc + wioślarz, rowerek + wyciąg górny, biegacz + wahadło.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Zgodnie z umową budowa powinna zakończyć się w połowie października.

***

MZNK realizuje w tym roku osiem zadań Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Jedno z nich zostało już wykonane - wymiana stolarki okiennej w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu. W przypadku większości pozostałych zadań jednostka jest na etapie podpisywania umów z wybranymi w przetargach wykonawcami.