Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

IV Regaty Kajakowe na Sosinie

6 września 2016, 10:56

Ostatni weekend września nad zalewem Sosina będzie obfitował w wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Oprócz czwartej edycji charytatywnej imprezy pod nazwą "Rolkuj po nadzieję", w sobotę - 24 września - na obiekcie odbędą się także IV Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Zawody organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie odbędą się w pięciu kategoriach. Osady klasyfikowane będą w K1 kobiet i mężczyzn, K2 kobiet i mężczyzn oraz K2 mikst. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10.00 do godziny 11.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DB Schenker. Start wspólny do wyścigu głównego zaplanowano na godzinę 12.00.

Organizator zapewnia 25 kajaków dwuosobowych oraz 10 kajaków jednoosobowych. Decyduje kolejność zapisów internetowych. W regatach można również startować na własnym kajaku - wtedy nie trzeba się zgłaszać, wystarczy pojawić się w dniu imprezy w biurze zawodów. Uwaga: do regat zostaną dopuszczone tylko kajaki turystyczne, sprzęt z dnem w kształcie V nie zostanie dopuszczony do imprezy.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i zgłoszenia się do tej ciekawej wodnej formy rywalizacji. Impreza ma na celu propagowanie turystyki i sportu kajakowego, promocję Jaworzna i jego terenów rekreacyjnych, a udział w niej może być ciekawą sportową przygodą i nowym doświadczeniem. Za zwycięstwo w każdej kategorii przewidziany jest okolicznościowy puchar, a miejsca I-III nagradzane będą medalami.

Więcej na www.mckis.jaw.pl

Obrazek