Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Velostrada coraz bliżej!

19 lipca 2016, 08:08

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Dobre wiadomości w sprawie budowy dróg dla rowerów! W miniony piątek, 15 lipca ogłoszony został przetarg na pierwsze dwa odcinki velostrady, które połączą centrum z dotychczas zbudowanymi DDR-ami prowadzącymi na Bory i do Jelenia.

Tego samego dnia dotarła także informacja, że wniosek aplikacyjny o unijne dofinansowanie dla projektu Miejskiego Centrum Integracji Transportu, którego częścią jest projekt velostrad, pomyślnie przeszedł ocenę formalną i został skierowany do oceny merytorycznej. Ta druga jest zdecydowanie łatwiejsza dla naszego projektu.

W ramach MCIT powstanie m.in. bezkolizyjna droga dla rowerów z centrum przez Podłęże do Osiedla Stałego, kompleks przystanków Centrum, zadaszony parking dla rowerów na Placu Górników oraz zagłębiony w ziemi parking dla korzystających z komunikacji publicznej pod Halą MCKIS. Skrzyżowanie ul. Krakowskiej i Gutmanów zostanie przebudowane na tzw. rondo holenderskie z jednokierunkową drogą dla rowerów.

W ramach MCIT w 2018 roku pojawi się również system roweru publicznego. Wszystkie te zamierzenia mają poprawić jakość poruszania się po mieście komunikacją publiczną i rowerami.